Zlewozmywak narożnikowy czy innego typu? Wybieramy!

Urządzenie funkcjonalnej kuchni to podstawa dla każdego właściciela domu. Jednym z elementów, na które zwracamy uwagę, są zlewy. Zlewozmywak narożnikowy to rozwiązanie nieco odbiegające od tradycyjnych kształtów, jak i powszechnie stosowanych wykonań kuchennych. Nie każdemu taka aranżacja przypada do gustu, choć wybór zlewu umieszczonego w rogu, bywa podyktowany koniecznością. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie są zalety oraz wady takiego rozwiązania.

Zlewozmywak narożnikowy – oryginalnie, ale mało wygodnie?

Zlewozmywak narożnikowy wygląda bardzo oryginalnie. Jeśli dodatkowo jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i wpisuje się w kuchenną aranżację, można liczyć na to, że zadowoli nawet najbardziej wymagających domowników oraz gości. Taki kształt wymusza jednak inne rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia kuchni.

Potrzeba dokładnej analizy planu kuchni, bowiem dla wielu osób mycie naczyń w rogu kuchni, będzie po prostu niewygodne. Ograniczające dostęp do szafek umieszczonych tuż przy zlewie oraz pod nim. Tym bardziej, gdy jednocześnie ze zlewozmywaka oraz okolic zlewu, chcą korzystać dwie osoby naraz.

Problemy, z którymi spotykają się użytkownicy narożnych zlewozmywaków, to właśnie ograniczona przestrzeń, zalewanie okolicy podczas mycia naczyń czy mało funkcjonalna szafka, która gości tuż pod zlewem. Taki nietypowy kształt może powodować ograniczenie miejsca, które zwykle wykorzystuje się, chociażby na przechowywanie kosza na śmieci. Zwykłe drzwiczki nie zawsze się sprawdzają, a stworzenie takich, które będą składane niczym harmonijka, to znów mniejsza przestrzeń do użytkowania.

Nie tylko wady

Mamy do czynienia ze zlewozmywakiem, który rodzi nieco problemów zarówno po stronie montażu, jak i jego użytkowania. Producenci nie pozostają jednak w tyle i chcą wychodzić naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom odbiorców. Można zatem znaleźć zlewy do umieszczenia w rogu, o stosownych powierzchniach, nie tylko z jedną komorą.

Jeśli dobrze rozplanujemy swoją kuchnię, to narożny punkt przeznaczony na zlew, niekoniecznie stanie się udręką. Tym bardziej, że w ten sposób udaje się uzyskać maksymalnie długi blat roboczy. Dłuższy niż w przypadku zlewozmywaków umieszczanych na środku ciągu, jak i w tradycyjnych kształtach.

Co więcej, należy zauważyć, że tradycyjne rozwiązania, popularne kształty i zagospodarowanie szafki pod zlewem, przynosi nierzadko te same problemy, co wybierając narożnikowy zlew. Jeśli umieścimy tu kosz, a kuchnia będzie dosyć małą, druga osoba i tak ma utrudniony dostęp do zlewu.

Co ostatecznie wybrać

Nie da się ukryć, że zagospodarowanie kąta kuchni na zlew to nieco skomplikowane rozwiązanie. Trudne o tyle, że przychodzi nam zmagać się z precyzyjnie wykonanym planem. Doskonale dobranym zlewem, jak i konstrukcją szafki pod nim zamontowaną, a także szafek wokół.

Przy dobrym planie rozmieszczenia, doskonałym montażu i precyzyjnie stworzonej aranżacji, zlewozmywak narożnikowy może jednak cieszyć nie tylko oczy. Przede wszystkim dając nam komfort użytkowania.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge