Żaluzje do kuchni – czy to dobry pomysł?

Żaluzje do kuchni? Od takiej metody „dekorowania” okien praktycznie odeszliśmy. Dawne żaluzje kojarzą nam się z nieciekawym wystrojem wnętrza i trudnościami, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Do tego dochodzi estetyka pozostawiająca wiele do życzenia, a szeroka paleta kolorystyczna niewiele rekompensowała w tej kwestii. Dziś jednak mamy do wyboru żaluzje, które mogą się świetnie prezentować, jak i być praktycznym rozwiązaniem do okien kuchennych.


Żaluzje do kuchni – wygoda użytkowania

W kuchni musimy zadbać o dostęp światła naturalnego, jak i oświetlenie sztuczne. W porze wieczorowej bądź wczesnym popołudniem, ale zimą, krótko możemy cieszyć się wpadającymi do wnętrza promieniami słońca. Bez oświetlenia ani rusz! Za dnia z kolei preferujemy naturalne oświetlenie, ale, jest jedno ‘ale’. Piękna zimowa pogoda czy słoneczne lato sprawiają, że zbyt intensywnie wpadające słońce zaczyna oślepiać. Jeśli na parapecie okiennym mamy ustawione zioła w doniczkach bądź warzywa i owoce, ich nagrzewanie się może nie sprzyjać domowej hodowli, jak i artykułom spożywczym, na które bezpośrednio pada mocne słońce.

Promienie uparcie tkwiące za oknem będą nas również oślepiać. Ostatecznie komfort korzystania z kuchni staje bardzo ograniczony. I tu z pomocą przychodzą żaluzje do kuchni. Ich atut, a właściwie potrzeba zastosowania, pojawia się również na parterze i niskich piętrach. Nie chcemy przecież, by wszyscy przechodnie i osoby obce, zaglądały do naszych wnętrz.
Żaluzje do kuchni pozwalają regulować natężenie światła słonecznego, zdecydowanie poprawiając wygodę użytkowania serca domu. Ponadto z powodzeniem wpiszą się w wybraną aranżację. W jaki sposób?

Drewniane żaluzje do kuchni

Dużą popularnością cieszą się rolety okienne, rzymskie bądź dzień-noc. Fajnie prezentują się w oknie i są wygodne w użytkowaniu. Jednak jeszcze ciekawszą opcją mogą być żaluzje drewniane. Na tyle uniwersalne, by z powodzeniem wpisać się w aranżację rustykalną, tradycyjną, ale i nowoczesną. Drewno świetnie komponuje się ze starodawnymi wnętrzami. W dość zwyczajnych i nieco przygaszonych kuchniach, wnosi więcej ciepła. Z kolei surowe i minimalistyczne kuchnie, stają się zdecydowanie bardziej przyjazne.

Utrzymanie w czystości

Niegdysiejsze żaluzje z tworzyw sztucznych były trudne do utrzymania w czystości. Dziś jednak są to propozycje innego rodzaju, a do tego możemy skorzystać ze specjalnych akcesoriów, dzięki którym czyszczenie takich okiennych „przysłon”, będzie niemalże bezproblemowe.

Żaluzje do kuchni praktyczne i estetyczne? Pomysł doskonały! Dzisiejsze produkty to już nie dawne, brzydkie i nieciekawe tworzywa, ale chociażby eleganckie drewno.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge