Spotlight i współczesne wnętrza

Spotlight – oświetlenie, które łączy w sobie skromność i elegancję. Idealne nie tylko do minimalistycznych wnętrz, chociaż same z minimalizmem mają dużo wspólnego. Pozbawione zbędnych ozdób i upiększeń, charakteryzują się prostą formą, jednocześnie jednak mogą być wykorzystywane do tworzenia niezwykle dekoracyjnych aranżacji. Czym są lampy typu spotlight i w czym tkwi fenomen ich popularności?

Oświetlenie spotlight już od jakiegoś czasu pojawia się we wnętrzach naszych mieszkań. Podbija serca użytkowników i coraz chętniej wykorzystywane jest w aranżacjach świetlnych różnych pomieszczeń. Montowane jest w salonach, kuchniach, łazienkach i przedpokojach. Pojawia się we wnętrzach pomieszczeń wykorzystywanych na użytek prywatny, biurach, obiektach usługowych, budynkach użyteczności publicznej.

Czym jest spotlight?

Lampy spotlight są oświetleniem punktowym. Ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa “spot”, czyli punkt. Charakteryzują się bardzo skromną, prostą budową, która doskonale koresponduje z modnymi współcześnie minimalistycznymi wnętrzami. Najczęściej spotykane kolory tego typu oświetlenia to biały, czarny, chrom i gold.

Spotlight oświetlenie może posiadać wbudowane 1, 2 lub 3 źródła światła. W niektórych oprawach źródło światła jest nieruchome, w innych istnieje możliwość regulacji kąta padania wiązki światła. Te drugie oprawy dają duże możliwości aranżacyjne we wnętrzach i umożliwiają tworzenie z udziałem oświetlenia niezwykłych efektów wizualnych.

Zastosowanie we wnętrzach

Lampy spotlight, dzięki temu, że są uniwersalne i proste w budowie, doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Z powodzeniem rozświetlą pomieszczenia zaaranżowane w stylu klasycznym, minimalistycznym, industrialnym, jak i wielu innych. We wnętrzach mogą występować samodzielnie lub w połączeniu z innymi lampami tego samego typu. W tym drugim przypadku tworzą większe instalacje świetlne, z których pomocą można doświetlić całe wnętrze.

Pojedyncze oprawy z kolei mogą być wykorzystywane  do doświetlania ściśle określonych stref pomieszczenia. W ten sposób za pomocą światła inwestorzy eksponują wybrane elementy wnętrza, co daje ciekawy efekt dekoracyjny.

Co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć?

Oprawy oświetleniowe typu spotlight, oferowane przez renomowane firmy z branży oświetleniowej, cechują się precyzją wykonania oraz wysoką jakością. Zamontowane u sufitu w konfiguracjach składających się z większej ilości opraw mogą stanowić oświetlenie główne w pomieszczeniu albo  jedynie uzupełnienie oświetlenie innego typu.

Czy warto inwestować w oświetlenie typu spotlight? Wszystko zależy od tego, czy aranżacje z ich udziałem odpowiadają inwestorom oraz od stylu, w jakim urządzono wnętrze. Jeśli będzie to pełne przepychu pomieszczenie w stylu glamour, to z pewnością oświetlenie spotlight nie wpisze się w to wnętrze. Jeśli jednak mowa tu o wnętrzu, które urządzone zostało w duchu modnych współcześnie minimalistycznych trendów, to wkomponuje się w taką przestrzeń bardzo dobrze.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge