Różne oblicza folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa może mieć wiele zastosowań. Niektóre z nich są powszechnie znane, inne zaskakują i zadziwiają. Są pośród nich takie, które bardzo ułatwiają nam funkcjonowanie na co dzień oraz te, w których przypadku trudno mówić o wymiarze praktycznym.  Folia bąbelkowa dostarcza też rozrywki. O tym, jak bardzo jest ceniona, możemy się przekonać, celebrując jej święto wraz z wieloma innymi fanami. 

Prosty materiał o nieskomplikowanej strukturze, dający niezwykle wiele możliwości. Folia bąbelkowa dzięki swoim właściwościom sprawdza się doskonale w wielu okolicznościach. Ceniona jest w branży e-commerce, zakładach produkcyjnych, firmach transportowych i remontowych oraz ogrodnictwie. Gdzie jeszcze się sprawdza? Okazuje się, że zastosowanie znajduje nawet w branży odzieżowej. A oto kilka przykładów jej zastosowania.

Folia bąbelkowa i bezpieczne pakowanie przesyłek

Jednym z najczęstszych zastosowań folii bąbelkowej jest zabezpieczanie produktów na czas wysyłki. Z tego powodu folia bąbelkowa jest powszechnie stosowana przez sklepy internetowe. Owijając nią przesyłane produkty, chronimy je przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Liczne pęcherzyki powietrza amortyzują wstrząsy i ograniczają ryzyko uszkodzeń mechanicznych produktów. Folii bąbelkowej można też używać jako wypełniacza do paczek.

Zastosowanie folii w ogrodnictwie

Wraz z nastaniem niesprzyjającej pogody przychodzi czas na zabezpieczenie roślin przed mrozem. Do tego celu również nadaje się folia bąbelkowa. Potrafi dobrze chronić roślinność przed niską temperaturą, ale niestety  ogranicza przy tym dostęp powietrza. Aby umożliwić jego dopływ, należy zrobić w folii niewielkie otwory wentylacyjne.

Produkcja kopert bąbelkowych

Folię bąbelkową wykorzystuje się również do produkcji kopert bąbelkowych. Te z kolei znajdują zastosowanie do zabezpieczania przed uszkodzeniem niewielkich przedmiotów. W kopertach bąbelkowych przesyła się zwykle drobną elektronikę, biżuterię itp.

Folia bąbelkowa na czas przeprowadzki

Przewożenie mebli i rzeczy osobistych wymaga zastosowania materiału, który zabezpieczy je przed uszkodzeniem w trakcie transportu. I tu znów sprawdzi się doskonale folia bąbelkowa. Owijając nią cenne i podatne na uszkodzenia przedmioty, unikniemy strat w czasie transportu.

Doskonała do termoizolacji

Opór cieplny folii bąbelkowej pozwala wykorzystać ją w budownictwie do termoizolacji ścian oraz dachów.  Folia bąbelkowa sprawdza się też dobrze do ochrony posiłków przed szybkim wychłodzeniem. Wystarczy owinąć garnek z potrawą za jej pomocą, by na dłużej zatrzymać jej ciepło. W ten sam sposób można ochronić chłodne napoje i potrawy, przed ich zbyt szybkim ogrzaniem.

Czas na relaks

Jednym z ulubionych zajęć fanów folii bąbelkowej jest strzelanie z jej pęcherzyków. Wiele osób twierdzi, że jest to doskonały sposób na odstresowanie się i relaks po ciężkim dniu. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle wciągające zajęcie.

Kiedy już poznasz liczne zastosowania folii bąbelkowej, być może też zostaniesz jej wiernym fanem i zaczniesz świętować Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej (Bubble Wrap Appreciation Day).

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge