Pokój małej dziewczynki – pomysły na ciekawe aranżacje

Wystrój dziecięcego pokoju powinien zostać dostosowany do wieku, płci oraz zainteresowań dziecka. Dlatego pokój małej dziewczynki zdecydowanie będzie się różnił od pokoju przeznaczonego dla chłopca, czy nastolatki. Co powinno się w nim znaleźć? Jak sprawić, by dziecko czuło się w nim dobrze? I jakie wprowadzone do wnętrza elementy będą stymulować rozwój małej księżniczki? Pomysłów na aranżację może być niemal tak wiele, ile jest osób urządzających takie wnętrza. Jeśli jednak komuś brakuje inspiracji, poniżej podrzucamy kilka propozycji.

Pokój małej dziewczynki można dekorować na wiele różnych sposobów. Mogą pojawiać się w nim różowe dodatki albo akcesoria w odcieniach bieli, beżu, błękitu, szarości. W dziewczęcych pokojach to najczęściej stosowana kolorystyka. Wskazane jest umieszczanie kilku elementów dekoracyjnych, które uczynią wnętrze przytulnym i przyjemnym dla małego dziecka. Co może się w nim znaleźć? Oto kilka pomysłów.

Ścienne motywy dekoracyjne

O ile dawniej kolorystyka pokoju dziecięcego nie wyróżniała się niczym szczególnym, o tyle współcześnie wielu rodziców stara się, by ozdobić ją w przyjemny dla dziecka sposób. Nic zatem dziwnego, że na ścianach pojawiają się różnorodne motywy dekoracyjne, niekiedy w formie naklejek, innym razem jako ścienne malowidła. Ich tematyka może  być przeróżna. Od bohaterów dziecięcych bajek, zwierzątek, poprzez dekoracje imitujące przeróżne scenerie (zamek, ogród itd.). Dzięki takim motywom pokój małej dziewczynki zyskuje niepowtarzalny, indywidualny charakter.

Łóżko z baldachimem

Jak sprawić, by pokój małej dziewczynki zyskał wyjątkową przestrzeń, w której czas spędzać można całymi godzinami? Choć dla wielu rodziców może wydać się to przesadą, baldachim nad łóżkiem wciąż jest marzeniem wielu małych księżniczek. Jeśli nie chcemy się na niego zgodzić, może warto przemyśleć chociaż aranżację małego kącika, który stanowić będzie zarazem kryjówkę dziewczynki, jak i miejsce do zabaw i przyjemnego spędzania czasu? W tym celu wystarczy powiesić na haku przymocowanym do sufitu przewiewne tkaniny, a na podłodze ułożyć miękkie poduszki. To będzie wyjątkowe miejsce, w którym przesiadywać można w nieskończoność.

Pokój małej dziewczynki a kreatywna przestrzeń

Aranżując wnętrze dziecięcego pokoju, warto już na etapie projektowania przewidzieć miejsce na zabawę i kreatywną przestrzeń. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się ułożony na podłodze niewielki dywan lub chodnik. To na nim dziecko może spędzać czas na układaniu klocków i innych zabawach. Dla dziewczynki w wieku szkolnym lub przedszkolnym sprawdzi się małe biurko, przy którym będzie rysować, kleić plasteliną, wycinać i wyklejać. Wspieranie rozwoju małej motoryki ułatwi w przyszłości opanowanie sztuki pisania.

Dodatkową przestrzeń do zabawy i nauki można zyskać, stosując farbę tablicową lub magnetyczną. Ściana, po której można pisać, pomoże uchronić meble i inne ściany przed artystycznymi zapędami małej księżniczki.

Czy pokój małej dziewczynki można dostosować do wieku maluszka i przekształcać ze wzrostem? Nic trudniejszego! Postaw na uniwersalne meble, a indywidualny charakter nadaj za pomocą dodatków i dekoracji.

Ocena

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge