Nowoczesne lampy w naszych domach

Trendy w aranżacji wnętrz i branży oświetleniowej podlegają ciągłym zmianom. Rozwiązania, które były modne 10 lat temu, dziś mogą już odchodzić do lamusa. Są jednak i takie, które nie wychodzą z mody i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Tak jest z meblościankami, które zmieniły tylko swoją formę, by nadal cieszyć nasze oczy we wnętrzach oraz lampami wiszącymi, które ze względów praktycznych doskonale sprawują się w aranżacji wnętrz, jednak z roku na rok ich forma ewoluuje w nowym kierunku.

Takie zmiany w aranżacji wnętrz wynikają po części z postępu technologicznego, po części z oczekiwań  konsumentów. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku oświetlenia ogromne znaczenie miał właśnie postęp technologiczny. Dzięki wprowadzeniu do branży oświetleniowej energooszczędnych źródeł światła znacznie poszerzyły się możliwości projektantów oświetlenia. Zaczęły powstawać oprawy o nietypowych, nieznanych dotąd formach, do użycia weszły też taśmy LED, które doskonale sprawdzają się jako oświetlenie dekoracyjne.

Futurystyczne formy i odważni inwestorzy

Wśród ciekawych propozycji, jakie mają dla nas producenci oświetlenia, są nowoczesne lampy o ciekawych, niecodziennych kształtach. Ich zaskakujące, oryginalne formy to zdecydowanie propozycja dla ludzi odważnych, którzy nie boją się we wnętrzach nowości i chętnie wychodzą naprzeciw takim trendom.

Czym charakteryzują się takie lampy? Cechują je futurystyczne formy, w których z rzadka tylko występuje symetria oraz kąty proste. Znacznie częściej spotkamy się z nieregularnymi kształtami, okręgami i delikatnie poprowadzoną linią. Futurystyczne lampy często mają słuszne rozmiary, które w połączeniu z ich nietypową formą predysponują je do zyskania miana najważniejszego akcentu dekoracyjnego we wnętrzu. Warto pamiętać, że takie lampy to nie tylko ozdobna wnętrza, ale przede wszystkim funkcjonalne oświetlenie. Doskonale prezentują się w salonie nad strefą wypoczynkową albo nad stołem w jadalni.

Minimalistyczne rozwiązania dla ludzi z umiarem

Nowoczesne lampy nie zawsze cechują się pokaźnymi rozmiarami i wyszukanym kształtem. Często to całkiem zwyczajne, skromne i oszczędne w formie oprawy, które nadal jednak można określać mianem nowoczesnych. Co sprawia, że tak je nazywamy? Chodzi przede wszystkim o ich subtelny kształt, który doskonale wpisuje się w nowoczesne, zaaranżowane w minimalistycznym stylu wnętrze. Przykłady takich opraw można mnożyć. Najczęściej jednak spotkamy je wśród prostych, ale eleganckich lamp wiszących przewidzianych do montażu nad stołem w jadalni lub kuchenną wyspą.

Wśród minimalistycznych form spotkamy się również z lampami stojącymi na trójnogu lub statywie i charakteryzującymi się prostym kloszem. To oświetlenie, które doskonale sprawdza się w cieszących się nadal popularnością wnętrzach skandynawskich. Lampa stojąca może rozświetlać wnętrza salonu, sypialni lub  gabinetu. Jej rola polega na budowaniu nastrojowego klimatu we wnętrzu oraz współtworzeniu przyjemnej przestrzeni do zatopienia się w lekturze.

Nowoczesne lampy mogą przybierać też wiele innych form. O tym, że jest ich niezwykle dużo, przekonamy się, przeglądając oferty producentów oświetlenia.

Ocena

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge