Lampy wiszące w domowym biurze

Urządzenie miejsca do pracy i nauki we właściwy sposób, to bardzo ważny aspekt, bo decydujący nie tylko o efektywności podejmowanych zadań, ale i naszym zdrowiu. Na to ostatnie będzie wpływać w dużej mierze oświetlenie. Problemy ze wzrokiem zaczynają się tym szybciej, im więcej czasu spędzamy przed komputerem. Drugim czynnikiem jest jednak światło, które źle dobrane skutkuje pogorszeniem się naszych problemów. Sprawdzamy, w jaki sposób oświetlać domowe gabinety i skromne przestrzenie wydzielone z myślą o nauce oraz pracy.

Światło zbliżone do naturalnego

Zastosowane światło musi pozwalać skupiać się, ale nie może razić w oczy. Koniecznością jest wybór oświetlenia, które maksymalnie zbliżone jest do światła naturalnego. W ten sposób zagwarantujemy sobie najlepsze warunki. Rezygnujemy z oświetlenia mocno intensywnego i rażącego, bo szybko będzie męczyć nasze oczy. Złym wyborem będzie także światło ciepłe i subtelne, które kojarzy się raczej z relaksem i pośród przestrzeni biurowej może owocować większą sennością.

Lampa biurkowa, która oświetli wybrane fragmenty to podstawa, ale wciąż nie wszystko. Koniecznie musimy postawić na lampy wiszące, dzięki którym oświetlimy całą przestrzeń naokoło biurka. Będziemy wygodnie pracować przy komputerze, ale i znajdziemy dokumenty w najniższej szufladzie biurka, a wypisywanie faktur nie będzie odbywać się po ciemku.

Aranżacja dla komfortu pracy

Na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność oświetlenia, czyli dopasowujemy lampy do metrażu przestrzeni biurowej oraz wysokości wybranego pomieszczenia. Decydujemy o barwie światła, jego źródle, natężeniu i kącie padania, a także ustawieniu. Podczas nauki i pracy potrzebujemy jednak zadbać także o swój komfort psychiczny. Z pomocą przyjdą nam zatem odpowiednio dobrane lampy wiszące, ale pod względem wizualnym.

Z nowoczesnym wystrojem doskonale komponują się lampy wykorzystujące naturalne materiały. Mogą to być propozycje minimalistyczne, fantazyjne czy nawet futurystyczne. Lampy wiszące i żyrandole opatrzone kryształkami, wykorzystujące walory złota, srebra czy miedzi, idealnie wpiszą się w klimat zabytkowych biur i gabinetów.

Ze względu na aranżację ważnym elementem będzie również zastosowana żarówka. Mamy do wyboru szeroką paletę kształtów żarówek oraz możliwość zadecydowania, czy będą mleczne, czy może transparentne i ukazujące żarnik.

Praktyczne wskazówki

Oświetlenie górne to nie wszystko. Dobrze jest rozważyć propozycję dodatkowego oświetlenia półek wiszących zastosowanych nad biurkiem. To ciekawy sposób na urozmaicenie aranżacji tej przestrzeni, a ponadto jeszcze wyższy komfort pracy czy nauki.

Decydując się na oświetlenie uwagę zwracajmy na… wykonanie biurka. Błyszczące blaty będą odbijać światło, co z kolei zmniejszy nasz komfort. Blaty powinny być zatem wykonane z matowych materiałów.

Urządzajmy swoje idealne biura korzystając z możliwości, jakie oferuje oświetlenie, w tym lampy wiszące.

Ocena

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Niemal wszyscy producenci oraz ośrodki badawcze działające w branży oświetleniowej dążą do uzyskania efektów jak najbardziej zbliżonych do naturalnego światła słonecznego trzeba jednak dodatkowo sprawdzić czy jest w miare energooszczędna
    Max Wlodarczyk ostatnio opublikował…Życzenia świąteczneMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge