Krzesła do wyspy kuchennej – atrakcyjny barek w kuchni

Salony z aneksem kuchennym są idealne, by zafundować im stołki barowe. Krzesła do wyspy kuchennej sprawdzają się jednak równie dobrze. Z jednej strony to wygoda, dodatkowy blat roboczy lub spełniający funkcję stołu, z drugiej zaś atrakcyjny wygląd przestrzeni. W jaki sposób dobrać typowe stołki barowe?

Krzesła do wyspy kuchennej – wysokie hokery na prowadzeniu

Organizacja kuchni z wyspą to pomysł, który coraz częściej pojawia się w domach, ale i małych mieszkaniach. Na dużych, otwartych przestrzeniach wyspa kuchenna staje się bardzo funkcjonalna. Stwarza pole do popisu tym, którzy chcą mieć wszystko pod ręką, a kuchnia jest dla nich prawdziwych królestwem. W małych kuchniach z kolei, dzięki wyspie nie trzeba rezygnować z wygodnego miejsca do przyrządzania posiłków i jedzenia, ale można pozwolić sobie na to, by nie inwestować w dodatkowy stół, który zabiera miejsce.

Mając tak zorganizowaną przestrzeń, pozostaje już tylko jedno – dobrać krzesła do wyspy kuchennej. Najczęściej przyjmują one formę hokerów, czyli typowych stołków barowych. Wysokie, często wykonane w okrągłym kształcie, bez oparć, za to z podnóżkami. Ciekawie się prezentują i wbrew pozorom są wygodne. Do kuchni wnoszą klimat niczym z ulubionych barów. Powinny być praktyczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicały aranżację stworzoną w kuchni.

Krzesła do wyspy kuchennej – jak powinny być wykonane?

Obecnie można przebierać pośród hokerów, które są wykonane z najróżniejszych materiałów. Fascynują kolorami, łączeniami detali, jak i odmienną stylistyką. Tak duża paleta sprawia, że bez problemu można je dobrać do dowolnej aranżacji – od tradycyjnej, przez klasyczną, aż po tę, która dopełnia surowych loftów.

Nie można zapominać o wygodzie użytkowania oraz bezpieczeństwie. Hokery są zwykle wysokie, dlatego muszą być maksymalnie stabilne. Ze względu na to, że ich wysokość nie pozwala oprzeć swobodnie nóg na podłodze, powinny posiadać podnóżki. Jest to ważne, bo sprzyja nie tylko komfortowi, ale i minimalizuje ryzyko nadmiernego obciążenia kręgosłupa. W końcu machanie nogami w powietrzu nie jest wskazane.

Materiały, z jakich są wykonane, to kwestia i gustu, i stylistyki kuchni, i potrzeb. Jeśli w grę wchodzą krzesła do wyspy kuchennej, które mają służyć okazjonalnie, a ich główną rolą jest wpisywanie się w estetykę, można pozwolić sobie na nawet futurystyczne kształty. Niecodzienne kompozycje, najoryginalniejsze wykonanie, których wygoda być może spadnie na drugi plan. Hokery, które zastępują tradycyjne krzesła, służą codziennemu spożywaniu posiłków i relaksowi z bliskimi czy znajomymi przy przekąskach ustawionych na wyspie kuchennej, muszą być stabilne, trwałe, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości.

Tego typu mebli dobrze jest szukać u sprawdzonych producentów, znanych marek. Nie chodzi o to, by przepłacać, ale mieć pewność, co do jakości. W końcu krzesła do wyspy kuchennej muszą nam służyć długi czas, ale i mają cieszyć oczy domowników.

Ocena

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge