Dekoracje świetlne zaczarują wnętrze

Wystrój wnętrza w dużym stopniu zależy  od oświetlenia. Znaczenie ma nie tylko rodzaj zastosowanej oprawy, ale również barwa i moc światła. Dekoracje świetlne są tym rodzajem oświetlenia, który może, ale nie musi pojawiać się we wnętrzu. Jego obecność nie wpływa na funkcjonalność pomieszczenia, za to w ogromnym stopniu podnosi jego walory dekoracyjne. 

Współczesne aranżacje z udziałem oświetlenia potrafią dawać oszałamiające efekty. Poprawiają estetykę wnętrza i wprowadzają do niego niezwykłą atmosferę. Zależnie od charakteru tego oświetlenia czynią pomieszczenie bardziej eleganckim, innym razem wprowadzają do niego nastrojowy klimat.

Taśmy LED i ich zastosowanie

Chyba najczęściej wykonywane dekoracje świetlne powstają przy użyciu taśmy LED. Takie aranżacje doskonale sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, w tym także tych o podwyższonej wilgotności. Zobaczymy je więc między innymi w salonie, kuchni oraz łazience.

Podświetlony lampami LED sufit to już klasyka, która pojawia się w wielu wnętrzach. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć, że taśmy LED doskonale sprawdzają się też w łazience. Wyobraźmy sobie podświetlony cokół wanny albo łazienkowe półki.

Podobne dekoracje świetlne można też stworzyć w kuchni. Podświetlane półki i szafki będą wyglądać imponująco i budować przyjemną atmosferę we wnętrzu. Niezależnie od pomieszczenia aranżacje z udziałem taśmy LED doskonale sprawdzą się podczas wieczornego wypoczynku.

Dekoracje świetlne domowym sposobem

Efektowne dekoracje DIY można zrobić samodzielnie. Stosownych inspiracji mamy wokół aż nadto. Ta, którą chcę Wam tutaj zaproponować, jest stosunkowo niedroga, a wygląda imponująco. Do jej wykonania potrzebujecie małej latarenki (takiej zwykłej, którą ustawia się w ogrodzie) oraz świecącego sznurka LED.

Przy małej latarence wystarczy, jeśli sznurek będzie miał 10 m długości, przy większej, możecie się pokusić o dłuższy. Jego długość warto też uzależnić od ilości światła, którą chcecie wprowadzić do wnętrza. W tym przypadku dekorowanie światłem polega na umieszczeniu sznurka LED w latarence. Następnie trzeba go włączyć do źródła światła i gotowe.

Tworzone w ten sposób dekoracje świetlne mogą posłużyć jako lampa czujka w pokoju dzieci albo do budowania nastroju w salonie.

Wykorzystaj kinkiety

Ciekawe aranżacje można też wykonać przy pomocy niewielkich kinkietów o skromnej budowie. W tym przypadku walory dekoracyjne ma dawać bowiem nie sama oprawa, a jedynie emitowane przez nią światło. Kinkiet powinien mieć prostą oprawę, a pochodzące z niego światło rozchodzić się podobnie, jak w przypadku opraw montowanych na elewacji budynku. Niewielkie odstępy pomiędzy kinkietami spowodują wzajemne nakładanie się światła pochodzącego z różnych opraw i dadzą ciekawy efekt wizualny.

Niezwykłe aranżacje można tworzyć we wnętrzach nie tylko przy pomocy mebli i dodatków. Jak się okazuje, doskonale sprawdzają się w tej roli dekoracje świetlne. Odpowiednie zastosowanie światła potrafi dawać niewiarygodne efekty i podnosić estetykę wnętrza. Co więcej, pomaga też budować klimatyczny nastrój.

Ocena

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge