Bądź eko. Dobieraj opakowania do asortymentu!

Ochrona środowiska jest tematem, który interesuje od dawna. Wiele w tej kwestii próbuje zdziałać państwo, a także przedsiębiorstwa. Szukanie sposobów na ograniczenie degradacji naturalnego środowiska, to domena małych, średnich i dużych firm. Coraz częściej to my w życiu codziennym, jesteśmy w stanie również pokusić się o ekologiczne rozwiązania. Co więcej, ukłon w stronę środowiska naturalnego, to także oszczędności dla nas samych. Jak wspomóc środowisko decydując się na transport, pakowanie i magazynowanie?

Materiały dopasowane ściśle do asortymentu

Przed nami kłania się sposób pakowania, zabezpieczania asortymentu i doboru różnorodnych produktów. Przedsiębiorstwa mają mniejszy problem w tej kwestii, bo wiedzą, co jest dostępne na rynku i w jaki sposób można to wykorzystać. My zaś w życiu codziennym nierzadko podejmujemy błędne decyzje. Nieodpowiednio pakując, z zastosowaniem źle dobranych produktów, przyczyniamy się do tworzenia większej liczby opadów, niż jest to potrzebne.

Na pewno każdy z nas przypomina sobie, jak zamówiony produkt niewielkich rozmiarów dostarczany był w dużym kartonie. Czasami nie ma innego wyjścia na zabezpieczenie delikatnych i kruchych elementów. Zdarza się jednak, że opakowanie jest nieadekwatne do zawartości, a my niestety powielamy te błędy. Zapominamy również o możliwości powtórnego wykorzystania większości materiałów, jak i prawidłowej segregacji.

Zamiast wyrzucać pudełka, w których kupujemy sprzęty AGD bądź domową elektronikę, czy też te, w których przychodzą do nas zamówione produkty, możemy je wykorzystać podczas domowych, generalnych porządków. Będą również idealne na czas remontu lub przeprowadzki. Wystarczy dokupić elastyczną folię stretch, jaką oferuje producent opakowań, i można zabezpieczyć takie pakunki od zewnątrz, chroniąc je przed działaniem czynników atmosferycznych. Wybór stretchowej folii to także możliwość wytworzenia mniejszej ilości odpadów, bo folia rozciąga się nawet o kilkadziesiąt procent, w stosunku do pierwotnej formy, w jakiej została zakupiona.

Tylko tyle opakowania, ile jest niezbędne!

Rzecz druga tyczy się korzystania z takiej ilości opakowań, czy też materiałów służących do zabezpieczania pakunków, jakiej naprawdę potrzebujemy. Nie musimy owijać folią stretch każdego pakunku kilkakrotnie, jeśli jego zawartość nie jest szczególnie krucha i delikatna, a do tego asortyment wcale nie będzie narażony na działanie czynników zewnętrznych. Z kolei do zabezpieczenia wewnątrz kartonowych pudeł i innych opakowań, wykorzystajmy tylko tyle folii bąbelkowej, by zawartość nie przemieszczała się. Upychanie na siłę kolejnych metrów folii, zwiększa wagę opakowania, a do tego całość czyni niewygodną w transporcie.

Możemy wytwarzać znacznie mniejsze ilości odpadów – segregując, wykorzystując ponownie i stosując tylko niezbędne ilości. To oszczędność czasu i pieniędzy dla nas, a do tego korzyść dla środowiska naturalnego.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge